Mecze na żywo .tv transmisje live stream online, meczyki za darmo w Internecie

Boks czy MMA - aktualne wartości dyscyplin sportowych 29.11.2022 07:51

Warto przyznać, że MMA i boks pozostają jednymi z najbardziej popularnych dyscyplin wśród istniejących sztuk walki. Te dwie dyscypliny sportowe nadal są popularyzowane w Polsce i przez długi okres swojego istnienia zdążyły zyskać poparcie zarówno społeczne, jak i światowe. Otwieranie nowych szkół sportowych, światowe turnieje stały się najlepszym wskaźnikiem tego, że zainteresowanie młodego pokolenia szybko rośnie! Jakimi wartościami żyją dziś te dwie dyscypliny, który z dwóch sportów jest bardziej urazowy i co początkujący sportowiec powinien wiedzieć o MMA - czytaj dalej!

Boks czy MMA - aktualne wartości dyscyplin sportowychFot. shutterstock.com

Ewolucja sportu - początki boksu i MMA

Mówiąc o takich sportach jak MMA i boks warto zrozumieć, że każdy z nich ma inną ideologię i historię. To dlatego, że boks sięga czasów starożytnych, gdyż w tym okresie walki na pięści stały się bardzo popularne. Jednak współczesna wersja boksu pojawiła się w drugiej połowie XIX wieku i od tego czasu ewoluuje. MMA z kolei jest bardzo młodym sportem, wywodzącym się z początku XXI wieku w Stanach Zjednoczonych. I choć wiele osób rysuje podobieństwa pomiędzy tymi dwoma sztukami walki, my opowiemy o najważniejszych różnicach!

– Zdrowie i wytrzymałość zawodnika
Mówiąc o sztukach walki, warto powiedzieć, że oba sporty implikują wysoki poziom kontuzji.

MMA to bardzo dynamiczna walka kontaktowa. Sportowiec zadaje swoim przeciwnikom dużo ciosów w okolicach brzucha, twarzy, nóg i rąk. Zaskakującym faktem jest to, że choć sport ten wygląda na zbyt brutalny, to statystyki dowodzą, że w historii tego sportu jest zaledwie kilka zgonów.

Boks jest dyscypliną mniej dynamiczną, ale nie mniej niebezpieczną. Sportowiec kieruje swoje ciosy nie tylko na ciało przeciwnika, ale dokładnie na głowę, co prowadzi do wstrząsu mózgu i późniejszych chorób przewlekłych. I niestety, ale trzeba przyznać, że boks wciąż ma niekwestionowanych antyliderów, jeśli chodzi o liczbę zgonów na ringu.

– Walka w ringu - który sportowiec jest silniejszy?
Nie jest tajemnicą, że MMA jest kochane przez widzów za dynamikę i niesamowite ciosy. Zakłady bukmacherskie boks dają Ci możliwość oglądania walk sportowców w formacie live i wygrywania wraz ze swoimi ulubionymi zawodnikami! Ciosy zadawane są dosłownie całym ciałem, łącznie z nogami. Dlatego też sport ten jest łatwy do opanowania przez młodych zawodników, gdyż w przeciwieństwie do boksu program doskonalenia techniki i budowania siły jest znacznie prostszy.

Tradycyjny boks jest przeznaczony do trenowania wyłącznie działań rąk. Skuteczność ciosów zawodowych bokserów jest taka, że runda może zakończyć się po kilkunastu ciosach! W tym sporcie bardzo ważna jest kondycja fizyczna boksera, a także jego konsekwencja i perfekcja techniki.

Osobliwością MMA jest przede wszystkim aktywna konfrontacja, z uniwersalnymi kombinacjami i technikami. Tak duży stres jest niemożliwy dla nastolatków czy początkujących w wieku 35-40 lat. Alternatywnie, młodzi lub średniozamożni sportowcy mogą zająć się boksem.

Dla zwiększenia kondycji preferowany będzie również trening bokserski. Sport ten jest również polecany, gdy celem jest osiągnięcie wysokich celów i profesjonalna kariera, gdyż wybitni zawodnicy zarabiają znacznie więcej (różnica może sięgać kilkudziesięciu razy) niż w MMA! Zakłady MMA spodobają się każdemu, kto również lubi cieszyć się grą w 4k. Najważniejszym jest oczywiście to, że można wygrywać razem ze swoimi idolami!

 

Podobne wpisy Brak danych do wyświetlenia