mls/ MLS
Transmisje 27
reklama platformyfortuna
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO
primera-division/ La Liga Hiszpańska (Primera Division)
Transmisje 19
serie-a/ Serie A (Liga Włoska)
Transmisje 17
pko-bp-ekstraklasa/ PKO BP Ekstraklasa
Transmisje 13
2-liga/ 2. Liga Polska
Transmisje 12
premier-league/ Premier League (Liga Angielska)
Transmisje 11
reklama platformysts
OGLĄDAJ MECZE W STS TV
ligue-1/ Ligue 1 (Liga Francuska)
Transmisje 9
liga-europejska/ Liga Europejska
Transmisje 1
3-liga/ 3. Liga Polska
Transmisje 42
siatkarska-liga-narodow/ Siatkarska Liga Narodów siatkarzy
Transmisje 32
mistrzostwa-europy-u-17/ Mistrzostwa Europy U-17
Transmisje 21
liga-arabska/ Liga Arabska
Transmisje 18
reklama platformysuperbet
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO
segunda-division/ Segunda Division
Transmisje 16
liga-ukrainska/ Liga Ukraińska
Transmisje 15
mistrzostwa-swiata-w-hokeju/ Mistrzostwa Świata w Hokeju
Transmisje 14

Cyfrowa transformacja w polskich przedsiębiorstwach za sprawą rozwiązań IT

Cyfrowa transformacja w polskich przedsiębiorstwach za sprawą rozwiązań IT

Czasy, w których przyszło nam aktualnie żyć, są niezwykle dynamiczne pod względem postępu technologicznego. Dziś na wyciągnięcie ręki mamy serwisy streamingowe umożliwiające wygodne oglądanie filmów i seriali, zaawansowane platformy sprzedażowe, które oferują wygodne zakupy bez wychodzenia z domu, a także kasyna internetowe, takie jak GG Bet polska, które pozwalają doświadczyć hazardu w zaciszu swojego własnego domu.

Ten niesamowity progres technologiczny sprawia, że firmy na całym świecie proaktywnie spoglądają w kierunku cyfrowej transformacji. Polska w tym zakresie nie jest oczywiście wyjątkiem, bo polskie przedsiębiorstwa również bardzo ochoczą poddają się tej jakże istotnej ewolucji, która niesie ze sobą wiele korzyści, w tym wzrost zysków i wydajności, a także zrównoważony rozwój.

Nie da się ukryć, że cyfrowa transformacja jest dziś niejako rynkowym wymogiem, bo jest niezbędna, aby przedsiębiorstwa mogły zachować konkurencyjność na lokalnym i globalnym rynku. Transformacja to polega na implementacji zaawansowanych technologii do różnych obszarów firmy, co sprawia, że w gruncie rzeczy takie przedsiębiorstwo zmienia sposób swojego funkcjonowania, zapewniając klientom nowe możliwości. Motorem napędowym tej transformacji w Polsce — zresztą podobnie jak i na świecie — są oczywiście panujące trendy, a innowacyjne rozwiązania IT odgrywają w cyfrowej ewolucji kluczową rolę „wykonawczą”.

Znaczenie cyfrowej ewolucji

Cyfrowa transformacja przedsiębiorstw jest dziś nieunikniona i polskie firmy doskonale o tym wiedzą. Jest to niezbędne, aby móc utrzymać się na konkurencyjnym rynku, gdzie w dobie rozwoju technologicznego globalna gospodarka jest coraz bardziej połączona i spójna, przez co tak naprawdę polskie firmy na polskim rynku nie rywalizują wyłącznie z innymi polskimi firmami, tylko także z międzynarodowymi przedsiębiorstwami. Co więcej, aspekt technologii ma coraz większe znaczenie również w tych branżach, które nie są bezpośrednio związane z internetem i technologiami.

To wszystko sprawia, że zarówno małe polskie firmy, jak i duże korporacje muszą sięgać po najnowsze rozwiązania IT, aby móc prosperować w odpowiedni sposób. Kluczowym aspektem jest tutaj oczywiście wykorzystanie innowacyjnych technologii w celu osiągnięcia optymalnej wydajności operacyjnej, a co za tym idzie — większego zaangażowania ze strony klientów. Wszystko zatem wskazuje, że cyfrowa transformacja to rzecz nieunikniona bez względu na to, jakiej wielkości jest firma i w jakiej działa branży.

Rewolucja w handlu elektronicznym

Nie da się ukryć, że jednym z kluczowych trendów, które pchnął polskie firmy w stronę cyfrowej transformacji, był boom na handel elektroniczny. To właśnie za sprawą specyficznych zachowań konsumentów, którzy zaczęli coraz częściej wybierać zakupy online ponad standardowe zakupy w sklepach stacjonarnych, w Polsce bardzo mocno rozwinęła się branża e-commerce, w której dziś drzemią ogromne pieniądze.

Cyfrowa transformacja jest tutaj widoczna gołym okiem, bo każdego dnia do gry wchodzą nowe polskie firmy, które inwestują w innowacyjne rozwiązania e-commerce. Wdrażają coraz bardziej zaawansowane platformy sprzedażowe, implementują bezpieczne bramki płatnicze i dbają o klientów pod względem spersonalizowanych doświadczeń zakupów. Wszystko to ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o zachowanie konkurencyjności i budowanie zaufania i wiarygodności wśród klientów.

Przetwarzanie w chmurze

Aspekt przetwarzania w chmurze to niewątpliwie fundament całej transformacji cyfrowej, jaką doświadczają polskie firmy. To rozwiązania jest rewolucyjne pod wieloma względami, bo pozwala usprawnić wiele kluczowych obszarów firmy — od przechowywania danych po korzystanie z oprogramowania SaaS. Największe zalety implementacji przetwarzania w chmurze to:

  • efektywność kosztowa;
  • skalowalność;
  • elastyczność;
  • współpraca;
  • bezpieczeństwo.

Przetwarzanie chmurze jest zatem genialnym rozwiązaniem, jeśli firma chce być elastyczna i skalowalna, zależy jej na wydajnej współpracy, a przy tym zamierza redukować koszty i zmaksymalizować zysk. Te ogromne benefity sprawiają, że coraz więcej polskich przedsiębiorstw rezygnuje ze standardowych rozwiązań i decyduje się działać w oparciu o chmurę. Na to rozwiązanie decydują się przede wszystkim małe i średnie firmy, bo dzięki przetwarzaniu w chmurze mają dostęp do zaawansowanych zasobów bez wielkiej inwestycji pieniężnej na start.

Zaawansowana analiza danych

Polskie firmy już bardzo dawno dostrzegły, jak bardzo istotna jest analiza danych, bo dane to swego rodzaju strategiczne aktywa, które — odpowiednio wykorzystane — mogą przynieść firmie wiele korzyści. Tym sposobem polskie przedsiębiorstwa bardzo chętnie wdrażają coraz nowsze technologie pod względem analityki. Implementują algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, aby przyspieszyć i usprawnić procesy związane z analizą ogromnych ilości danych.

Takie podejście ma wiele zalet. Przede wszystkim dzięki temu firmy mają wgląd w zachowania i preferencje klientów. Mogą także skutecznie przeanalizować trendy na rynku i zbadać swoją efektywność operacyjną. To wszystko sprawia, że przedsiębiorstwa mogą podejmować bardziej świadome decyzje i dostosowywać swoje działania do aktualnego krajobrazu, wyprzedzając rynkowe trendy.

Wpływ rozwiązań IT na transformację cyfrową w polskich firmach

Rozwiązania IT odgrywają kluczową rolę w transformacji cyfrowej w polskich przedsiębiorstwach. Mają pozytywny wpływ na wiele obszarów, a przede wszystkim na aspekt zwiększonej efektywności operacyjnej, bo przykładowo systemy ERP, które są wykorzystywane przez wiele polskich firm, znacząco poprawiają wydajność operacyjną, poprzez usprawnienie procesów i lepsze, zautomatyzowane przepływy pracy.

Wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań IT otwiera też furtkę polskim firmom do globalnego rynku i konkurowania na arenie międzynarodowej, m.in. w zakresie handlu elektronicznego. Pozwala też na oferowanie lepszej, bardziej spersonalizowanej obsługi klienta.

Artykuły

Data publikacji: 27.03.2024 20:08

Autor: Nikodem Potocki

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Typy dnia

2 (1X2)

2.70

Torino - AC Milan

1 (1X2)

2.08

Alaves - Getafe CF

2 (1X2)

3.80

Toronto FC - Montreal Impact

Stawka50 PLN
Łączny kurs10.4
Do wygrania: 457 PLN
Typuj w Fortunie
Bonus dnia bonus day 330 PLN 300 PLN
20 PLNDARMOWY ZAKŁAD ZA REJESTRACJĘ
10 PLNBONUS OD PIERWSZEGO DEPOZYTU
3 X 100 PLN3 ZAKŁADY BEZ RYZYKA
Zarejestruj konto
reklama-platformy-canal-online