mls/ MLS
Transmisje 27
reklama platformyfortuna
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO
siatkarska-liga-narodow/ Siatkarska Liga Narodów siatkarzy
Transmisje 30
euro-2024/ Euro 2024 (Mistrzostwa Europy)
Transmisje 26
mecz-towarzyski/ Mecz towarzyski
Transmisje 24
turniej-wimbledon/ Turniej Wimbledon
Transmisje 12
grand-prix-hiszpanii/ Grand Prix Hiszpanii
Transmisje 11
reklama platformysts
OGLĄDAJ MECZE W STS TV
golf/ Golf
Transmisje 10
kolarstwo/ Kolarstwo
Transmisje 9
eliteserien/ Eliteserien (Szwedzka Liga Żużlowa)
Transmisje 8
speedwayligaen-liga-dunska-zuzel/ SpeedwayLigaen (Liga Duńska Żużel)
Transmisje 6
wta-bad-homburg/ WTA Bad Homburg
Transmisje 6
atp-majorka/ ATP Majorka
Transmisje 6
reklama platformysuperbet
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO
challenger-ilkley/ Challenger Ilkley
Transmisje 6
szermierka/ Szermierka
Transmisje 6
wta-birmingham/ WTA Birmingham
Transmisje 6
reklama-pilot
reklama-pilot
Popularne skróty meczówwięcej
Canal+online

Czy zakłady bukmacherskie są dla wszystkich?

Czy zakłady bukmacherskie są dla wszystkich?

Zakłady bukmacherskie z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. Jest to ciekawa rozrywka dla osób, które kochają sport i chcą przeżywać związane z nim emocje na jeszcze wyższym poziomie. Odpowiedzmy jednak sobie na pytanie, czym dokładnie są zakłady bukmacherskie, a także jakie są zalety i zagrożenia płynące z obstawiania.

Czym są zakłady bukmacherskie?

Polska nazwa bukmacher pochodzi od angielskiego słowa „bookmacher”. Jest to zlepek dwóch innych wyrazów, a konkretnie „book”, czyli zakładu oraz „make”, czyli robić. W dzisiejszych czasach pojęcie to oznacza instytucję, która zajmuje się przyjmowaniem pieniężnych zakładów. Najczęściej są to zakłady sportowe, jednak można się również spotkać z takimi, które dotyczą wydarzeń politycznych np. wyborów.

Można więc powiedzieć, że zakłady bukmacherskie są typem wzajemnych zakładów, które polegają na wytypowaniu wyniku konkretnego wydarzenia, szczególnie skupiając się na wydarzeniach sportowych. Zakład ten jest przyjmowany przez opisanego wyżej bukmachera. Gracz stawia konkretną kwotę pieniędzy i w razie wygranej pomnaża ją o konkretny przelicznik, pomniejszony o kwotę podatku. Jakie są zalety „zabawy” w obstawianie?

Dlaczego warto obstawiać w zakładach bukmacherskich?

Każdy gracz posiada swój własny powód, dla którego angażuje się w zakłady bukmacherskie. Dla wielu osób głównym motywem jest dodatkowy zastrzyk adrenaliny podczas oglądania transmisji sportowych. W momencie, kiedy obstawimy konkretny zakład, nasze zaangażowanie w kibicowanie konkretnemu rozstrzygnięciu wzrasta i niesie za sobą dodatkowe emocje i satysfakcję z oglądania sportu.

Warto również zauważyć, że zakłady bukmacherskie mogą poszerzyć naszą wiedzę na temat danego sportu. Aby móc skutecznie obstawiać, wymagane jest sporo informacji o konkretnej dyscyplinie. To z kolei motywuje do jej zgłębiania. Co ciekawe, zaangażowanie w obstawianie może rozwinąć również nasze umiejętności podejmowania decyzji i analizy, ponieważ stoją one u podstaw bukmacherki.

Jakie zagrożenia niosą za sobą zakłady bukmacherskie?

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że zakłady bukmacherskie to nie tylko korzyści, ale także zagrożenia. Nie można zapominać, że jest to pewna forma hazardu. Z tego powodu zaangażowanie w obstawianie nie będzie dobrym pomysłem w przypadku osób, które nie mają w sobie kontroli nad wkładaniem pieniędzy w niepewne inwestycje i wykazują cechy mogące prowadzić do uzależnienia od hazardu.

Należy być także świadomym, że zakłady bukmacherskie to rozrywka dla osób pełnoletnich. Wiąże się to z koniecznością dojrzałego i zdroworozsądkowego podejścia do gry. Podczas rejestracji na stronie konkretnego bukmachera zostaniemy poproszeni o potwierdzenie pełnoletniości, zeskanowanie dowodu osobistego oraz podpięcie karty bankowej, aby potwierdzić naszą tożsamość.

Artykuły

Data publikacji: 20.11.2023 17:13

Autor: Nikodem Potocki

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Typy dnia

2 (1X2)

1.83

Szkocja - Szwajcaria

2 (1X2)

3.10

Toronto FC - Nashville SC

1 (1X2)

3.47

Montreal Impact - New York Red Bulls

Stawka50 PLN
Łączny kurs34.81
Do wygrania: 1531 PLN
Typuj w Fortunie
Canal+online
reklama-megogo
Bonus dnia bonus day 330 PLN 300 PLN
20 PLNDARMOWY ZAKŁAD ZA REJESTRACJĘ
10 PLNBONUS OD PIERWSZEGO DEPOZYTU
3 X 100 PLN3 ZAKŁADY BEZ RYZYKA
Zarejestruj konto