Mecze na żywo .tv transmisje live stream online, meczyki za darmo w Internecie

Stream deck - pomocne narzędzie dla każdego streamera 26.04.2023 07:10

Popularność streamowania z biegiem lat stale rośnie, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Streamowanie, czyli inaczej transmisja wideo w Internecie to sposób na wyrażenie siebie, budowanie relacji z obserwatorami, a nawet zarabianie pieniędzy! Do przeprowadzenia streama wystarczy komputer lub telefon. Transmisje może przeprowadzać każdy, stąd niezwykłe zainteresowanie tematem. Wprawieni streamerzy dążą do ułatwienia sobie życia, za pomocą funkcjonalnych gadżetów na rynku. Czym jest stream deck? Jakie możliwości daje? Chętnie odpowiemy na wszystkie te pytania. 

Stream deck - pomocne narzędzie dla każdego streameraFot. shutterstock.com

Czym jest stream deck? 

Stream deck to urządzenie, które szturmem wkracza na polski rynek. Stream deck to urządzenie wykorzystywane podczas strumieniowej transmisji danych w czasie rzeczywistym. Urządzenia stream deck są wyposażone w konfigurowalny panel sterujący. Na rynku dostępnych jest wiele modeli urządzenia, które potrafią znacznie się od siebie różnić. Elgato stream deck w zależności od modelu może posiadać od 6 do 32 klawiszy, a co za tym idzie tyle samo funkcji. Ogromny wybór sprawia, że każdy streamer może wybrać wersje skrojoną na miarę swoich potrzeb. Model stream deck mk sprawdzi się doskonale początkującym streamerom. Wraz ze wzrostem potrzeb, zaleca się wykorzystanie modeli oferujących większe możliwości takie jak stream deck xl. Intuicyjne oprogramowanie konfiguracyjne sprawia, że stream deck jest prosty w obsłudze. Urządzenie jest wyposażone w podstawkę z antypoślizgowym, gumowym spodem, który zapewnia stabilność. Estetyczny panel nie zajmuje dużo miejsca, a swoim wyglądem przypomina tradycyjne klawiatury. 

Jak działa stream deck? 

Stream deck to klawiatura, zwierająca przyciski LCD. Aby móc korzystać z urządzenia, konieczne jest podłączenie go do komputera stacjonarnego lub laptopa. Do połączenia z komputerem posłuży dedykowany przewód USB, zespolony na stałe ze sprzętem. Kolejnym krokiem jest pobranie specjalnej aplikacji, a także zainstalowanie oprogramowania. Oprogramowanie daje użytkownikom dostęp do wszystkich funkcji urządzenia. Samo przypisanie klawiszom odpowiednich funkcji jest bardzo proste i intuicyjne. Elgato stream deck integruje narzędzia, multimedia, a także dźwięk, za pomocą jednego dotknięcia przycisku. Producenci dają szansę na wykorzystanie zestawu funkcji zaprogramowanych fabrycznie. Panel elgato stream deck, a także dedykowana do niego aplikacja pozwala na edycję funkcji, ale także samych ikon. To od użytkownika zależy, jak panel sterowania będzie wyglądał.  

Dlaczego potrzebujesz urządzenia stream deck? 

Elgato stream deck to urządzenie stworzone przede wszystkim z myślą o streamingu, jednak wykorzystanie może być dużo bardziej różnorodne. Elgato stream deck wzbogaci pracę przed komputerem o nowe funkcje. Umożliwia dodanie do tworzonego materiału efektów specjalnych, wstawek, grafik czy nakładek ekranowych. Urządzenie z wbudowanym wyświetlaczem LCD daje szansę na otwarcie najczęściej używanych stron czy portali oraz uruchamianie multimediów za pomocą jednego przycisku. Stream deck szczególnie przypadnie do gustu osobom, korzystającym z platformy YouTube. Z pozoru niewielkie urządzenie, pozwoli na zmniejszenie nakładu pracy właściciela kanału. Bez konieczności przerywania dotychczasowych działań, w prosty sposób użytkownik sprawdzi statystyki, wyśle podziękowana dla subskrybentów czy naniesie animacje. Elgato stream deck docenią również gamerzy. Elgato stream deck to doskonały sposób na uatrakcyjnienie transmisji bez wysiłku.
Stream deck to niewielkie urządzenie, znacznie ułatwiające pracę streamerów. Nic więc dziwnego, że z czasem na zakup sprzętu decyduje się coraz więcej osób. Inteligentne narzędzie usprawnia działanie w sieci, a zaoszczędzony czas można poświęcić na inne aktywności, wpływające na rozwój kanału. 
 
Artykuł sponsorowany

Podobne wpisy Brak danych do wyświetlenia